首頁 > Bourns代理商 > CR1206-JW-105ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CR1206-JW-105ELF
型號描述:
1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
型號:
CR1206-JW-105ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
25000
起訂量:25000 倍增量:1
Resistance
1 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)