CR1206-FX-1872ELF
- 型號描述:
18.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- CR1206-FX-1872ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Moisture Resistant
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.030" (0.75mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 18.7 kOhms