首頁 > Bourns代理商 > CI160808-4N7D
影像僅供參考,以產品規格為準
CI160808-4N7D
型號描述:
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 280mOhm Max 0603 (1608 Metric)
型號:
CI160808-4N7D
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:2977 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic
Inductance
4.7 nH
Tolerance
±0.3nH
Current Rating (Amps)
300 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
2.8GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)