CHP2512AJW-270ELF
- 型號描述:
27 Ohms ±5% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RESHIGHPOWERA 2512 27R 5% 3W TC1
- 型號:
- CHP2512AJW-270ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 3W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.051" (1.30mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 27 Ohms