首頁 > Bourns Inc.代理商 > CD214C-T100ALF
影像僅供參考,以產品規格為準
CD214C-T100ALF
型號描述:
162V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC (DO-214AB)
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC
型號:
CD214C-T100ALF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Supplier Device Package
SMC (DO-214AB)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)