首頁 > Bourns代理商 > CD1408-R1200
影像僅供參考,以產品規格為準
CD1408-R1200
型號描述:
Diode 200 V 1A Surface Mount 1408
型號:
CD1408-R1200
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:122 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 1 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
3 µs
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
12pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Chip, Concave Terminals
Supplier Device Package
1408
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C