首頁 > Bourns代理商 > CD1408-FU1400
影像僅供參考,以產品規格為準
CD1408-FU1400
型號描述:
整流器 RECTIFIER DIODE SMD 400VOLT
型號:
CD1408-FU1400
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.05 V @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 400 V
Capacitance @ Vr, F
10pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Chip, Concave Terminals
Supplier Device Package
1408
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C