CC453232-100KL
- 型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 550 mA 500mOhm Max 1812 (4532 Metric)
FIXED IND 10UH 550MA 500MOHM SMD
- 型號:
- CC453232-100KL
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 500mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 22MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Supplier Device Package
- 1812
- Height - Seated (Max)
- 0.134" (3.40mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 550 mA