首頁 > Bourns代理商 > 3852A-282-103AL
影像僅供參考,以產品規格為準
3852A-282-103AL
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Cermet 2W Solder Lug
型號:
3852A-282-103AL
品牌:
Bourns
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
45
起訂量:45 倍增量:1
Packaging
Bulk
Resistance (Ohms)
10k
Power (Watts)
2W
Tolerance
±10%
Features
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Adjustment Type
User Defined
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
Solder Lug
Bushing Thread
3/8-32
Actuator Length
0.875" (22.23mm)
Actuator Type
Slotted
Built in Switch
None
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)