首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3751H-1-502L
影像僅供參考,以產品規格為準
3751H-1-502L
型號描述:
5k Ohm 1 Gang Linear Servo Mount Potentiometer 10.0 Turns Hybritron? 1W Solder Turret
POT 5K OHM 1W HYBRITRON LINEAR
型號:
3751H-1-502L
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:50 倍增量:1
Resistance (Ohms)
5k
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1W
Built in Switch
None
Number of Turns
10.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Rotation
3600°
Resistive Material
Hybritron®
Termination Style
Solder Turret
Actuator Type
Round
Actuator Length
0.375" (9.53mm)
Actuator Diameter
0.093" (2.36mm)