首頁 > Bourns代理商 > 3590S-4-103L
影像僅供參考,以產品規格為準
3590S-4-103L
型號描述:
精度電位計 7/8"WW 10Kohms 0.25% 10turn
型號:
3590S-4-103L
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Built in Switch
None
Number of Turns
10.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Rotation
3600°
Resistive Material
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.812" (20.63mm)
Actuator Diameter
0.2497" (6.34mm)