首頁 > Bourns代理商 > 3590P-1-102L
影像僅供參考,以產品規格為準
3590P-1-102L
型號描述:
精度電位計 7/8"WW 1Kohms 0.25% 10turn
型號:
3590P-1-102L
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:100 倍增量:10
Resistance (Ohms)
1k
Tolerance
±5%
Power (Watts)
2W
Built in Switch
None
Number of Turns
10.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Rotation
3600°
Resistive Material
Wirewound
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.812" (20.63mm)
Actuator Diameter
0.248" (6.30mm)