首頁 > Bourns Inc代理商 > 3549S-1AA-102B
影像僅供參考,以產品規格為準
3549S-1AA-102B
型號描述:
1k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 10.0 Turns Wirewound 2W Solder Lug
型號:
3549S-1AA-102B
品牌:
Bourns Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:3 倍增量:1
Packaging
Tray
Resistance (Ohms)
1k
Power (Watts)
2W
Tolerance
±3%
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Adjustment Type
User Defined
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
Solder Lug
Bushing Thread
3/8-32
Actuator Length
0.813" (20.64mm)
Actuator Type
Slotted
Built in Switch
None
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)