首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3549H-1AA-103A
影像僅供參考,以產品規格為準
3549H-1AA-103A
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 10.0 Turns Hybritron? 2W Solder Lug
POT 10K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
型號:
3549H-1AA-103A
品牌:
Bourns Inc.
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Resistance (Ohms)
10k
Power (Watts)
2W
Tolerance
±10%
Features
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
User Defined
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
Solder Lug
Bushing Thread
3/8-32
Actuator Length
0.813" (20.64mm)
Actuator Type
Slotted
Built in Switch
None
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)