3548S-1AA-103A
- 型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 5.0 Turns Wirewound 1.5W Solder Lug
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN
- 型號:
- 3548S-1AA-103A
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance (Ohms)
- 10k
- Tolerance
- ±3%
- Power (Watts)
- 1.5W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 5.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Rotation
- 1800°
- Resistive Material
- Wirewound
- Actuator Length
- 0.813" (20.64mm)
- Actuator Diameter
- 0.250" (6.35mm)