首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3547H-1AC-102B
影像僅供參考,以產品規格為準
3547H-1AC-102B
型號描述:
1k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 3.0 Turns Hybritron? 1W Solder Lug
POT 1K OHM 1W HYBRITRON LINEAR
型號:
3547H-1AC-102B
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:50 倍增量:1
Resistance (Ohms)
1k
Tolerance
±10%
Power (Watts)
1W
Built in Switch
None
Number of Turns
3.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Rotation
1080°
Resistive Material
Hybritron®
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.813" (20.64mm)
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)