首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3400S-1-202L
影像僅供參考,以產品規格為準
3400S-1-202L
型號描述:
2k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 10.0 Turns Wirewound 5W Solder Lug
POT 2K OHM 5W WIREWOUND LINEAR
型號:
3400S-1-202L
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
2k
Tolerance
±3%
Power (Watts)
5W
Built in Switch
None
Number of Turns
10.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Rotation
3600°
Resistive Material
Wirewound
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Slotted
Actuator Length
0.813" (20.64mm)
Actuator Diameter
0.2497" (6.34mm)