3386P-1-502T
- 型號描述:
5 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Finger Adjustment
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
- 型號:
- 3386P-1-502T
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 5 kOhms
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Finger Adjustment
- Size / Dimension
- Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)