首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3362U-1-504RLF
影像僅供參考,以產品規格為準
3362U-1-504RLF
型號描述:
500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
3362U-1-504RLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:750 倍增量:1
Resistance
500 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
1.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)