首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3362S-1-504
影像僅供參考,以產品規格為準
3362S-1-504
型號描述:
500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
型號:
3362S-1-504
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Tube
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)
Resistance
500 kOhms