3362S-1-103
- 型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
- 型號:
- 3362S-1-103
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 1.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.275" x 0.260" Face (6.99mm x 6.60mm)