首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3361P-1-504GLF
影像僅供參考,以產品規格為準
3361P-1-504GLF
型號描述:
500 kOhms 0.5W, 1/2W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 500K OHM 0.5W GW TOP ADJ
型號:
3361P-1-504GLF
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Mounting Type
Surface Mount
Termination Style
Gull Wing
Resistance
500 kOhms