3361P-1-203GLF
- 型號描述:
20 kOhms 0.5W, 1/2W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 20K OHM 0.5W GW TOP ADJ
- 型號:
- 3361P-1-203GLF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
- Resistance
- 20 kOhms