3360Y-1-502LF
- 型號描述:
5k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.25W, 1/4W PC Pins
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
- 型號:
- 3360Y-1-502LF
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance (Ohms)
- 5k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 1
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Temperature Coefficient
- ±1000ppm/°C
- Rotation
- 310°
- Resistive Material
- Conductive Plastic
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Slotted
- Actuator Length
- 0.500" (12.70mm)
- Actuator Diameter
- 0.093" (2.36mm)