3314J-1-205E
- 型號描述:
2 MOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 2M OHM 0.25W J LEAD TOP
- 型號:
- 3314J-1-205E
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 2 MOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 1.0
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Size / Dimension
- Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)