3313J-2-101E
- 型號描述:
100 Ohms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 100OHM 0.125W J LEAD TOP
- 型號:
- 3313J-2-101E
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 100 Ohms