首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3310Y-001-103L
影像僅供參考,以產品規格為準
3310Y-001-103L
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Conductive Plastic 0.25W, 1/4W PC Pins
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
型號:
3310Y-001-103L
品牌:
Bourns Inc.
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Resistance (Ohms)
10k
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±20%
Features
Sealed
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
PC Pins
Bushing Thread
1/4-32
Actuator Length
0.500" (12.70mm)
Actuator Type
Slotted
Built in Switch
None
Actuator Diameter
0.125" (3.18mm)