首頁 > Bourns代理商 > 3310C-101-204L
影像僅供參考,以產品規格為準
3310C-101-204L
型號描述:
電位器 9mm 200Kohms Single Cup
型號:
3310C-101-204L
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
200k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Sealed
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
±1000ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Conductive Plastic
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.500" (12.70mm)
Actuator Diameter
0.125" (3.18mm)