首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3296Z-1-503
影像僅供參考,以產品規格為準
3296Z-1-503
型號描述:
50 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
型號:
3296Z-1-503
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
Resistance
50 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
25.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)