首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3296Y-1-103LF
影像僅供參考,以產品規格為準
3296Y-1-103LF
型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
3296Y-1-103LF
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)