首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3296W-1-501RLF
影像僅供參考,以產品規格為準
3296W-1-501RLF
型號描述:
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
3296W-1-501RLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
500 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
25.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)