首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3269X-1-501GLF
影像僅供參考,以產品規格為準
3269X-1-501GLF
型號描述:
500 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW SIDE
型號:
3269X-1-501GLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
500 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
12.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Surface Mount
Termination Style
Gull Wing
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)