3269X-1-501GLF
- 型號描述:
500 Ohms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW SIDE
- 型號:
- 3269X-1-501GLF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 500 Ohms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 12.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- Gull Wing
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)