首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3266X-1-202
影像僅供參考,以產品規格為準
3266X-1-202
型號描述:
2 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN SIDE
型號:
3266X-1-202
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:25 倍增量:1
Resistance
2 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)