3266P-1-103LF
- 型號描述:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
- 型號:
- 3266P-1-103LF
- 品牌:
- Bourns
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 25
- Resistance
- 10 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 12.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.250" x 0.174" Face (6.35mm x 4.42mm)