首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3266P-1-103LF
影像僅供參考,以產品規格為準
3266P-1-103LF
型號描述:
10 kOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 10KOHM 0.25W PC PIN SIDE
型號:
3266P-1-103LF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
12.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.174" Face (6.35mm x 4.42mm)