3250W-66-500
- 型號描述:
50 Ohms 1W PC Pins Chassis Mount Trimmer Potentiometer Wirewound 25.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN SIDE
- 型號:
- 3250W-66-500
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 50 Ohms
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Number of Turns
- 25.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Wirewound
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.500" x 0.220" Face (12.70mm x 5.59mm)