首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3214X-2-502E
影像僅供參考,以產品規格為準
3214X-2-502E
型號描述:
5 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
型號:
3214X-2-502E
原廠包裝量:
起訂量:200 倍增量:1
Resistance
5 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
5.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Termination Style
Gull Wing
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)