3009P-1-101LF
- 型號描述:
100 Ohms 0.75W, 3/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 100OHM 0.75W PC PIN SIDE
- 型號:
- 3009P-1-101LF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 100 Ohms
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 15.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.354" x 0.190" Face (8.98mm x 4.83mm)