3006W-1-503LF
- 型號描述:
50 kOhms 0.75W, 3/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 50KOHM 0.75W PC PIN SIDE
- 型號:
- 3006W-1-503LF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 50 kOhms
- Power (Watts)
- 0.75W, 3/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Number of Turns
- 15.0
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)