首頁 > Bourns Inc.代理商 > 3006P-1-502ZLF
影像僅供參考,以產品規格為準
3006P-1-502ZLF
型號描述:
5 kOhms 0.75W, 3/4W PC Pins Panel Mount, Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN SIDE
型號:
3006P-1-502ZLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
5 kOhms
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
15.0
Adjustment Type
Side Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.190" Face (6.35mm x 4.83mm)