首頁 > Bourns Inc.代理商 > 2100LL-121-H-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
2100LL-121-H-RC
型號描述:
120 μH Shielded Toroidal Inductor 4.1 A 39mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
FIXED IND 120UH 4.1A 39 MOHM TH
型號:
2100LL-121-H-RC
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±15%
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Size / Dimension
0.860" Dia (21.84mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Shielded
Type
Toroidal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
39mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Sendust
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)
Inductance
120 µH
Current Rating (Amps)
4.1 A