首頁 > Bourns代理商 > 2000-330-V-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
2000-330-V-RC
型號描述:
功率電感器 - 引線式 33uH 20% Vertical
型號:
2000-330-V-RC
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
360
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Tolerance
±15%
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Size / Dimension
0.680" Dia x 0.410" W (17.27mm x 10.41mm)
Mounting Type
Through Hole
Shielding
Unshielded
Type
Toroidal
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
54mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
Inductance
33 µH
Current Rating (Amps)
3.5 A