VOF-50E-48-P
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 1.04A 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 48V 50W
- 型號:
- VOF-50E-48-P
- 品牌:
- Bel Power Solutions
數量:
- Type
- Open Frame
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
- 1.04A
- Power (Watts)
- 50 W
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Features
- Universal Input
- Operating Temperature
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Efficiency
- 89%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 6-DIP Module
- Size / Dimension
- 3.14" L x 2.17" W x 1.20" H (79.8mm x 55.2mm x 30.5mm)