VOF-500B-24
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 24V 500W
型號:
VOF-500B-24
品牌:
Bel Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
20.83 A
Power (Watts)
500W
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
94.5%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.54" H (127.0mm x 81.4mm x 39.1mm)