VOF-36E-48
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 48V 36W
- 型號:
- VOF-36E-48
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 750 mA
- Power (Watts)
- 36W
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Efficiency
- 89%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Features
- DC Input Capable, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 3.00" L x 1.50" W x 1.00" H (76.2mm x 38.1mm x 25.4mm)