VOF-36E-12-P
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 3A 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 36W
- 型號:
- VOF-36E-12-P
- 品牌:
- Bel Power Solutions
數量:
- Type
- Open Frame
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
- 3A
- Power (Watts)
- 36 W
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Features
- Universal Input
- Operating Temperature
- -40°C ~ 80°C (With Derating)
- Efficiency
- 88%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 6-DIP Module
- Size / Dimension
- 3.00" L x 1.50" W x 1.10" H (76.2mm x 38.1mm x 27.9mm)