VOF-280-48
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 277 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 168W
- 型號:
- VOF-280-48
- 品牌:
- Bel Power Solutions
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 168W (280W Forced Air)
- Features
- Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
- Size / Dimension
- 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 90 ~ 277 VAC
- Type
- Open Frame
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial)
- Approval Agency
- CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, SIQ, TUV, UL
- Efficiency
- 91%
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- C22.2 No. 60950-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61000-6-1; 61000-6-3; 61204-3
- Current - Output 1
- 3.5 A