SCRH127B-271
型號描述:
功率電感器 - SMD Inductor SMD 270uH 1.06A0.56 ohms100KHz
型號:
SCRH127B-271
品牌:
Bel Signal Transformer
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Material - Core
Inductance
270 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.36 A
Current - Saturation (Isat)
1.06A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
560mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)