PDC500-1024F
型號描述:
Enclosed DC DC Converter 1 Output 24V 21A 75V Input
DC/DC CONVERTER 24V 500W
型號:
PDC500-1024F
品牌:
Bel Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:120 倍增量:1
Type
Enclosed
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
75V
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
21A
Power (Watts)
500W
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
75%
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Mounting Type
Rack Mount
Size / Dimension
9.00" L x 5.00" W x 2.50" H (228.6mm x 127.0mm x 63.5mm)